Hyrje | Aktuale | Propozim ligji i ri për lustrim para deputetëve

Propozim ligji i ri për lustrim para deputetëve

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

 

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta vazhdojë seancën e 29-të në rend dite të së cilës është propozim ligji për përcaktimin e kushtit për kufizim për kryerje të funksionit publik, qasje të dokumenteve dhe shpallje të bashkëpunimit me organet e sigurimit shtetëror në lexim të parë. Para Kuvendit janë edhe shumë pika nga sfera e gjyqësisë, administratës, financave, socialit, kulturës, ekologjisë dhe bujqësisë. Do të debatohet, mes tjerash, edhe për propozimet për zgjedhje të gjykatësve të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Maqedonisë dhe për zgjedhje të anëtarëve të Këshillit për radiodifuzion, për Propozim ligjin e një anëtari të Këshillit të prokurorëve publikë të Republikës së Maqedonisë, për Propozim vendimin për shkarkim dhe zgjedhje të kryetarit dhe anëtarëve të Komisionit për mbrojtje të konkurrencës, për Propozim ligjin për zgjedhje të zëvendësdrejtorit të Drejtorisë për mbrojtje të të dhënave personale, si dhe për Propozim vendimin për ndryshim të anëtarëve të Komisionit për mbrojtje të së drejtës për qasje të lirë deri te informacionet me karakter publik. 

 

Vlerëso tekstin
0

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

gjthsej: | Tregohen:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Shtanmajer: Diskutojmë çështjet vendimtare të Ballkanit
Kryeqyteti i Gjermanisë, Berlini, sot do të jetë nikoqir i Konferencës për Ballkanin Perëndimor, në të cilën do të marrin pjesë liderët e vendeve të ...
image
Sot mbahet Samiti për Balllkanin Perëndimor në Berlin
Me iniciativë të kancelares gjermane, Angela Merkel, sot në Berlin do të mbahet samiti Gjermani-BE-Ballkani Perëndimor, qëllimi i të cilit është riafirmimi i mbështetjes ndaj ...
image
Vritet në Siri një shqiptar nga Shkupi (foto)
Këto ditë në Siri është vrarë një i ri rreth 23 vjeç nga lagja e Gazi Babës së Shkupit, merr vesh KOHA. Emri i tij ...
image
Grubi takon zëvendësambasadorin suedez Mojsiejuk
Deputeti i BDI Artan Grubi e dënoi incidentin e djeshëm në Parlament dhe vlerësoi se frustracioni i brendshëm i PDSHsë, mungesa e platformës dhe ofertës si dhe kriza e thellë brenda partisë rezultojnë me fjalor jashtëzakonisht të vrazhdtë dhe veprime agresive të deputetëve të PDSH-së në Kuvend...
image
Treni godet për vdekje një person në Tetovë (VIDEO + 18)
Dje rreth orës 18 e 20 minuta, treni që qarkullonte në relacionin Shkup-Kërçovë ka goditur për vdekje një person, njofton Policia e Tetovës, transmeton Tv ...
image
Xhaferri takoi ambasadorin kinez Huiwen
Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Musa Xhaferri, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës në Maqedoni Liu Huiwen. ...
image
Vërejtje publike për deputetët e përfshirë në rrahje
Vërejtje publike për deputetët, të cilët shkaktuan dhe morën pjesë në incidentin e djeshëm të seancës së Komisionit për financim dhe buxhet, është miratuar sot ...
image
MPB do të punësojë 50 persona me arsim të lartë
Ministria e Punëve të Brendshme sot shpalli konkurs për punësimin e 50 personave me arsim të lartë, të cilët do të angazhohen në vende të ...
image
Ivanov në inaugurimin e Erdoganit
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sot dhe nesër do të qëndrojë në Ankara, Republika e Turqisë, ku do të marrë pjesë në ianugurimin ...
image
Samiti për Ballkanin Perëndimor në Berlin
Me iniciativë të kancelares gjermane, Angela Merkel, nesër në Berlin do të mbahet samiti Gjermani-BE-Ballkani Perëndimor, qëllimi i të cilit është riafirmimi i mbështetjes ndaj ...
image
Konfiskohen 100.000 dollarë në vendkalimin kufitar Mexhitlia
Në vendkalimin kufitar Mexhitlia sot në mëngjes është pnguat tentimi për nxjerrje ilegale të 97.300 dollarëve amerikanë nga shteti. Devizat janë gjetur në një automobil me ...
image
Subvencione shtesë për grurin, paralajmëron MBPEU
Subvencion shtesë për grurin, paralajmëron Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave. Për lartësinë e mbështetjes sot në konferencë për shtyp do të informojë ministri ...
image
BDI-ja kërkon themelimin e një komisioni hetimor
Artan Grubi në emër të grupit parlamentar të BDI-së ka kërkuar formimin e një komisioni hetimor i cili menjëherë do ta zbardh incidentin dhe do ...
image
Aliu: PDSH-ja tërhiqet nga Parlamenti
Në një paraqitje para gazetarëve pas rrahjes mes deputetëve të PDSH dhe BDI që ndodhi sot në Parlamentin e Maqedonisë, deputeti i PDSH Imer Aliu ...
image
Rrihen në parlament deputetët e BDI dhe PDSH (FOTO/VIDEO - Update)
Incidenti ka ndodhur mes deputetëve Talat Xhaferi dhe Orhan Ibrahimi, Rexhail Ismaili dhe Bekim Fazliu në mbledhjen e Komisionit parlamentar. Këtij incidenti i ka parapri ...
Next
Arkivi
first first Gusht, 2014 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Arkivi sipas gazetareve
Tags
Ska tags per kete artikull