Fillimi | Aktuale | Aksident në autostradën Shkup-Tetovë, një grua e vdekur

Aksident në autostradën Shkup-Tetovë, një grua e vdekur

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Një grua e moshës 37 vjeçare ka gjetur vdekjen kurse, bashkëshorti i saj dhe dy fëmijët janë lënduar kur vetura e tipit “Audi 4” ka dalë nga autostrada Tetovë-Shkup në afërsi të kompleksit “Petrol Kompani”. Sipas informacioneve të para, aksidenti ka ndodhur rreth orës  15 e 30  pasditen e sotme, ndërkohë që automjeti drejtohej nga bashkëshorti i të ndjerës M.Q.. Organet e rendit dhe ato gjyqësore kanë kryer ekspertizë. Hollësi priten të kumtohen gjatë ditës së nesërme. (U.H.)


 

Votoni këtë tekst
2.33

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Mot pak më i freskët me temperaturë deri 38 gradë
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe pak më i freskët. Do të ketë periudha diellore dhe reshje të kohëpaskohshme lokale dhe...
image
Ivanov do t'i pranojë letrat kredenciale të ambasadorëve të Shqipërisë, BeH-së dhe Lituanisë
Presidenti i Republikës së Maqedonisë sot do t'i pranojë letrat kredenciale të ambasadorëve të sapoemëruar të Republikës së Shqipërisë, Bosnjë e Hercegovinës dhe Republikës së...
image
Bllagojën e Tetovës s’ka kush e heq
Mbi 30 rrugë në Tetovë vazhdojnë të kenë emra të personaliteteve maqedonas dhe serb, ndërsa të shumtë janë edhe emrat e ngjarjeve nga koha e monizmit. Një qytet me shumicë shqiptare, me kryetar shqiptar dhe me Këshill shumicë shqiptarë nuk po arrin dot të vë qoftë edhe një emër në shqip. Madje, edhe pesë shkollat e mesme komunale nuk kanë emra në shqip, derisa të gjitha ndryshimet po bllokohen nga VMRO-DPMNE, partner koalicioni i shumicës në Këshillin komunal ...
image
Arbon Musliu : Vëllain ma vranë në mënyrë të pabesë dhe qyqare
Arbon Musliu vëllai i Argëtim Asanit (Artan Musliut) i cili para disa ditëve u qëllua për vdekje në qytetin e Strugës në një reagim deri...
image
Rënie drastike e botimeve
Sipas të dhënave zyrtare për vitin 2014, që i referohen botimeve në zhanre të ndryshme letrare nga shoqëri, botues, universitete e të tjera - botimet në gjuhën shqipe numërohen me vetëm 27 tituj të rinj, nga 77 të tillë vitin e kaluar. Por përveçse numrit të vogël të titujve, është reduktuar ndjeshëm edhe tirazhi, përkatësisht me vetëm 15 mijë kopje, nga 100 mijë një vit më parë. Më shumë se gjysma e titujve janë të përkthyer, kryesisht nga arabishtja, frëngjisht e rusisht ...
image
BMW-ja përfundon në kafene
Rruga Tetovë-Pirok vijon të jetë e rrezikshme për banorët që jetojnë përgjatë kësaj rruge regjionale. Aksidentet e njëpasnjëshme janë kthyer në përditshmëri në këtë rrugë,...
image
LSDM: Pushteti t'i dëmshpërblejë honorarët
Mila Carovska, kryetare e Komisionit për punë dhe politikë sociale të LSDM-së, sot në konferencë për shtyp kërkoi që pushteti t'i dëmshprblejë të gjithë qytetarët,...
image
Brenda 20 viteve nataliteti ulet për katër herë
Vitin e kaluar kanë lindur rreth 9000 foshnja më pak se në vitin 1994, kur shtimi i popullatës ishte 15.772 ose për katër herë më i madh se vitin e kaluar. Prej 23.596 foshnjave të lindura në Maqedoni në vitin 2014, më së shumti ose 12.099 kanë qenë të përkatësisë etnike maqedonase. Pas tyre janë shqiptarët 7.908 dhe romët 1.545...
image
Migrimi i të rinjve imponon shtëpi azili
Në shoqatën e pensionistëve Dibër-Qendër Zhupë, thonë se ka shumë pleq të cilët kërkojnë themelimin e një azili. Sipas kryetarit të shoqatës Xhavit Karpuzi, në kërkesa theksohet se për të mbijetuar në moshën e tretë, nevojitet një përkrahje më e madhe e shoqërisë...
image
Jetë e vështirë në shtëpinë e ndarë në dysh
anë dhjetë persona në një shtëpi të ndarë në dysh. Njëri djalë, vetë i gjashti jeton veç me gruan dhe fëmijët. Fetija jeton me djalin tjetër, Sabriun. "Rri me djalin e madh në një dhomë, bashkë me nusen e tij dhe vajzën time. Kemi vetëm një dhomë ku qëndrojmë të gjithë", thotë nëna Fetije...
image
Obama shqiptar ëndërron ta takojë Obamën amerikan!
Në gjashtë vjetorin e lindjes, familja Neziri nga Çegrani zgjodhi krejtësisht një formë të veçantë për të kremtuar ditëlindjen e Obamës 6 vjeçar. Përveç kësaj ëndre, Obama shqiptar nga Gostivari ka edhe një dëshirë tjetër, ta takojë Obamën e vërtetë, presidentin aktual të SHBA-ve ...
image
Shpërthim në SPB-në Shkup, nuk ka të lënduar, janë dëmtuar tre automjete
Në afërsi të ndërtesës të SPB-së Shkup, në Aerodrom të Shkupit ka ndodhur një detonim i fuqishëm rreth 15 minuta pas mesnate. Nuk ka persona...
image
Për çdo ditë nga 260 raste të reja gjyqësore
Janë të dhënat e publikuara nga vetë Gjykata Penale e Shkupit, e cila duke transmetuar rezultatet e raportit të fundit të Gjykatës Supreme, ka bërë të ditur se vitin e kaluar gjykata në fjalë ka pranuar plotë 69.158 lëndë të reja, ose për çdo ditë pune - kjo gjykatë ka pranuar rreth 260 raste të reja për ngritjen e proceseve të reja gjyqësore...
image
Tetova rrezikon të mbetet pa ujë nëse s'shfrytëzohet racionalisht
Temperaturat e larta që mbizotërojnë këtyre ditëve në Tetovë kanë bërë që të harxhohet në mënyrë enorme uji i pijshëm. Edhe pse sipas autoriteteve përgjegjëse...
image
MPB: Janë dhënë 633 vërtetime për qëllimin e shprehur për kërkesën e të drejtës për azil
Ministria e Punëve të Brendshme, në bazë të ndryshimeve dhe plotësime të Ligjit për azil, dje ka dhënë 633 vërtetime për qëllimin e shprehur për...
Next
Arkivi
first first Korrik, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag