Hyrje | Aktuale | Edhe nesër MPB jep dokumente

Edhe nesër MPB jep dokumente

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Shkup, 27 prill - Shërbimet administrative pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme nesër do të punojnë në dy turne, prej orës 08:30  deri në orën 19. Siç kumtoi MPB, qytetarëve do t'u jepen dokumentet e gatshme personale (pasaporta, letërnjoftime dhe patent shoferë).

Vlerëso tekstin
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

gjthsej: | Tregohen:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Shtatëdhjetë e tetë persona e humbën jetën në sulme vetëvrasëse në Nigeri
Në dy sulme vetëvrasëse në treg të mbushur me njerëz në Majduguri, në Nigerinë Verilindore, e humbën jetën të paktën 78 persona, kumtuan autoritetet mjekësore ...
image
Seanca të tre komisioneve kuvendore
Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seanca do të mbajnë komisionet për transport, lidhje dhe ekologji, për politikë të jashtme dhe Komisioni Ligjdhënës-juridik. Propozim-ligjet ...
image
Ademi: Nuk ka konflikt të brendshëm apo klane në BDI
Sekretari i përgjithshëm i BDI-së Abdilaqim Ademi në emisionin “Në Fokus” në Televizonin Art të Tetovës ka demantuar që të ketë përçarje apo presione sa ...
image
Pllakë përkujtimore në Vratnicë për bombarduesin amerikan
Në varrezat e fshatit Vratnicë ambasadori amerikan Poll Uollers dhe ministri i Mbrojtjes Zoran Jolevski të mërkurën do të marrin pjesë në vendosjen e pllakës ...
image
A do të ndërtohen banesat sociale në Gostivar!
Edhe pse ishin paraparë të ndërtohen në vitin 2014, banesat sociale në qytetin e Gostivarit nuk u ndërtuan. Për këtë shkak, të njëjtat janë planifikuar në plan programin zhvillimor të Komunës së Gostivarit për vitin 2015 ...
image
Përmendore kushtuar Luftës të Torviolit
Përfaqësues të dy Dibrave në vendin e quajtur Kodër Loges në Fush Alie të Peshkopisë morën pjesë në përurimin e përmendores, kushtuar Luftës së famshme ...
image
Parapërgatitje për gurthemelin
Sipas informatave zyrtare kontrata është nënshkruar më 19 nëntor, kurse tash është në fazë përzgjedhja e mbikëqyrësit të punëve, ndërsa së shpejti pritet që të vendoset gurthemeli. Sipas drejtuesve të këtij projekti, synimi ka qenë që gjithçka të bëhet ashtu si duhet dhe kjo ka qenë arsyeja e mos fillimit të punëve...
image
Keqpërdorim te mollët dhe patatet
Burime qeveritare jozyrtarisht kanë konfirmuar se tani më deri te autoritete ruse është dërguar dokumentacionin nga analizat e bëra në teren nga ana e Ministrisë së Bujqësisë dhe ku vërtetohen se ka keqpërdorim te eksporti i mollëve dhe patave, për të cilat nuk tregohet se nga janë, por që në tregun rus janë eksportuar si prodhime të Maqedonisë ...
image
Tre palë dokumente për tre kufij
Edhe pse janë anëtare të marrëveshjes për tregti të lirë, vendet e rajonit mes vete ende kanë barriera në shkëmbimin tregtarë. Odat ekonomike kërkojnë që një dokument për mallin të vlejë nëpër të gjithë kufijtë ...
image
Shkolla numërojnë pikat e fundit të naftës
Temperaturat shkojnë gjithnjë e në rënie, ndërsa shkollat numërojnë pikat e fundit të naftës. Të gjithë tanimë janë drejtuar me sy nga Qeveria dhe presin nëse të martën mbrëma do të diskutohet ose jo problemi i tyre. Javën që shkoi, propozimi i MASH-it për shlyerjen e pjesërishme të borxheve as nuk arriti të prezantohet. Nëse nuk intervenohet së shpejti, tubat e kaloriferëve të shumë shkollave do të jenë akull të ftohta pas pak ditësh...
image
Lufta nis nga shkollat
Shkollat janë stacionet e radhës ku do të nisë lufta kundër dhunës ndaj grave. Kjo formë ndërgjegjësimi do të shërbejë si një mënyrë për të luftuar paragjykimet ndaj gjinisë femërore dhe për të edukuar brezin më të ri sipas modelit të respektimit të figurës femërore dhe jashtë stereotipave gjinorë që nxisin dhe justifikojnë dhunën ndaj femrave ...
image
Tërhiq e mos këput!
Procedura për marrjen e mandateve të 31 deputetëve opozitarë, sipas analistëve, ka filluar vetëm sa për të përmbushur detyrimin kushtetues, ndërsa pushteti aktual nuk dëshiron një vendim të tillë. Procedurat shkojnë në drejtim të zvarritjes së kësaj çështje, ndërsa as njëra e as pala tjetër nuk japin sinjale për zgjidhje të ngërçit politik, i cili siç duket do të përfundojë me zgjedhje të parakohshme. Analistët nuk shohin arsye të logjikshme as tek zgjedhjet...
image
“BESA” lindi si rezultat i letargjisë politike
Lëvizja politike BESA pretendon të sjellë moral dhe dinjitet në skenën politike shqiptare, thonë drejtuesit e saj, ndërsa theksojnë se ajo u krijuar si rezultat i letargjisë, anemisë dhe pafuqisë së subjekteve politike shqiptare për të ndërtuar dhe zhvilluar një kauzë vizionare dhe të qëndrueshme për shqiptarët në Maqedoni...
image
Jepi 500 euro dhe shko zgjidh nuse!
“Kam shtatë nuse për martesë. Ejani kur të doni, por ta dini se unë kërkoj 500 euro në dorë. E juaja është nëse do të pëlqeni nuse, çka, si do t’ia bëni, por e ardhura kushton aq. Edhe, unë punoj me lek”, shkurt shpjegon kushtet e tij Marku, i cili kërkon nuset nëpër fshatrat e Lezhës, në pjesën Veriperëndimore të Tiranës. AI thotë se paratë i merr si garanci edhe pse nuk garanton nëse beqari mund të gjejë nuse...
image
Ministri Jashari në “Trendet dhe sfidat gjatë implementimit të strategjive antikorruptive”
Ministri i Drejtësisë Adnan Jashari sot mori pjesë në hapjen solemne të Konferencës rajonale në temën “Trendet dhe sfidat gjatë implementimit të strategjive antikorruptive”, të ...
Next
Arkivi
first first Nentor, 2014 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Arkivi sipas gazetareve
Tags
Ska tags per kete artikull