Fillimi | Aktuale | Edhe nesër MPB jep dokumente

Edhe nesër MPB jep dokumente

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Shkup, 27 prill - Shërbimet administrative pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme nesër do të punojnë në dy turne, prej orës 08:30  deri në orën 19. Siç kumtoi MPB, qytetarëve do t'u jepen dokumentet e gatshme personale (pasaporta, letërnjoftime dhe patent shoferë).

Votoni këtë tekst
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaAktuale
Previous
image
LSDM publikon “Bombën e 5”
Zejnulla VESELI Kryetari i Lidhjes socialdemokrate, Zoran Zaev, ka parlajmëruar se në ditët në vazhdim do të bëjë publike materialet komprementuese, ku sipas tij, kryeministri Nikolla...
image
Investim i ri prej 250 milionë eurove dhe 250 punësime në Kazandol
Investim i përgjithshëm prej 250 milionë eurove për katër vjet dhe 250 punësime të reja vetëm në fazën e parë parashikon marrëveshja për koncesion dhe...
image
E vërteta të paraqitet në procedurë gjyqësore
Në një shtet juridik, ndërsa i tillë duhet të jetë edhe shteti ynë, e vërteta për faktet duhet të paraqitet vetëm në procedurë gjyqësore. Çdo...
image
Plaçkitet një barnatore në Shkup
Dy persona të panjohur të enjten mbrëma kanë sulmuar të punësuarit në barnatoren "Zegin" në rrugën "Moskovska" në Shkup dhe kanë vjedhur 20.000 denarë. MPB...
image
Fshehja e përgjimeve, krim ndaj shqiptarëve
Organizata politike, joqeveritare, si dhe persona publikë, të tubuar nën platformën “Edhe shqiptarët pa hipoteka”, të iniciuar nga Lëvizja politike “Besa”, i ka drejtuar një...
image
Janë përgjuar edhe diplomatët!
Ambasadori italian në Maqedoni, Ernesto Masimo Bellelli duke iu referuar deklaratave të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev në një intervistë për Radio Evropa e Lirë,...
image
DNI: Maqedonia nuk është vatër e mundshme krize!
Administrata amerikane nuk e numëron Maqedoninë në vlerësimin për kanosje në botë - raport të cilin e përgatit Drejtoria e Zbulimit Kombëtar (DNI) për atë...
image
Problemi nuk është emri, po irredentizmi maqedonas
Problemi nuk është tek emri, por në atë që fshihet prapa emrit: irredentizëm, deklaroi ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias. Në intervistën për...
image
Energjia më e shtrenjtë për 4.78 për qind
Çmimi mesatar me pakicë i energjisë elektrike për amvisëritë në gjysmën e dytë nga viti i kaluar arrin 5.09 denarë për kilovat orë dhe është...
image
Shënohet Dita botërore për sëmundje të rralla
Sëmundjet e rralla janë sfidë komplekse, të cilat mund të tejkalohen me bashkëpunim të përbashkët midis institucioneve, pacientëve, familjeve, mjekëve dhe industrisë farmaceutike. Sivjet, për...
image
Më të mirët e kulturës!
I madh ka qenë numri i institucioneve të cilat gjatë vitit të kaluar punuan dhe patën ndikim tek publiku, por është bërë një përzgjedhje më e ngushtë e pesë institucioneve kandidatë për çmimin Arritja e Vitit në Afirmimin e Kulturës në manifestimin “Milingona e Artë 2014”, të cilat më së shumti bënë bujë me aktivitetet e tyre për promovimin e vlerave shqiptare në Maqedoni ...
image
Gruevski: S'duhet të shpejtohet me dorëheqje
I pyetur se pse nuk janë shkarkuar njeriu i parë i DBKsë dhe MPB-së, Gruevski tha se në këtë moment nuk duhet të shpejtohet me çfarëdolloj vendimesh në këtë drejtim dhe se duhet që të pritet një procedurë transparente për të ndriçuar faktet, detajet dhe të mos gjykohet para kohe ...
image
Në fund të viti inaugurohen dy vendkalimet e reja kufitare
Vendkalimet e reja kufitare Bellanoc-Stançiç dhe Llojan-Miratoc do të jenë funksionale deri në fund të këtij viti, sepse siç thonë në BDI, Qeveria e Maqedonisë, e Kosovës dhe ajo e Serbisë kanë aprovuar nevojën për hapjen e këtyre pikave kufitare. Deputeti nga Kumanova, Rexhail Ismaili zotohet se ashtu siç shkojnë punët, këto dy vendkalime kufitare do të hapen në fund të 2015-ës...
image
PDSH kërkon ta udhëheq Komisionin hetues
"Përgjimet nuk janë dukuri e re dhe Menduh Thaçi nuk i beson drejtësisë, sepse nuk i besojnë as qytetarët. Ky manipulim kaq i madh i institucioneve nuk duhet të fokusohet vetëm në padi penale, por flasë për zhvillimin e një procesi solid nga Komisioni anketues për një proces tërësisht transparent që do të përfundonte në gjyq dhe të dënohen aktorët e përgjimeve që të mos përsëritet asnjëherë një veprim i këtillë", tha Thaçi ...
image
11 vjet nga vdekja e Trajkovskit
Në Maqedoni dhe në Bosnjë e Hercegovinë të enjten është shënuar 11 vjetori nga vdekja e ish presidentit të Maqedonisë Boris Trajkovski, i cili e...
Next
Arkivi
first first Shkurt, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag