Fillimi | Aktuale | Zgjidhen prokurorët e rinj publikë

Zgjidhen prokurorët e rinj publikë

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Shkup,  25 prill - Këshilli i prokurorëve publikë të Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e sotme zgjodhi prokurorët publikë në Prokuroritë  themelore publike në Kumanovë, Ohër, Kërçovë, Strugë, Strumicë, Veles, Kavadar, Manastir, Shkup dhe Tetovë. Prokuror publik në Prokurorinë themelore publike në Kumanovë është zgjedhur Gazmend Mehmedi, në Ohër Voisllav Dimovski, në Kërçovë Islam Abazi, në Strugë Xhemal Lloga, në Strumicë Natasha Pop Trajkova, në Veles Adelina Staninova dhe në Kavadar Vesna Naumova-Anastasova. Këshilli i prokurorëve publikë të Republikës së Maqedonisë sot njoftoi se për Prokurorinë e lartë publike në Shkup është zgjedhur Fidanka Rajevska, ndërsa në Manastir Zora Sotirova, për prokurorë publikë në Tetovë janë zgjedhur Bashkim Hyseni dhe Dragosllava Popovska.

Votoni këtë tekst
0

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaAktuale
Previous
image
FSK e gatshme të ndihmojë Tetovën
Shkup, 4 gusht - Forcat e Sigurisë së Kosovës (FSK) janë ofruar për ndihmë në Tetovë dhe fshatrat e Malësisë së Tetovës. Me një notë-kërkesë...
image
Ndihmë për pjesët e përmbytura në rajonin e Tetovës nga Qyteti i Shkupit
Qyteti i Shkupit herët në mëngjes dërgoi një ekip, ndihmë teknike dhe mekanizëm për përballje me përmbytjet në rajonin e Tetovës. "Janë dërguar dy cisterna për...
image
Gruevski: Janë angazhuar të gjitha institucionet për ndihmë në Tetovë
Kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë urgjentisht ka udhëtuar për në Tetovë, prejse qyteti ishte përfshirë nga moti i keq. Ai e vizitoi Reçicën e Madhe, ku...
image
Është normalizuar komunikacioni në rrugën Tetovë-Kodra e Diellit
Aksi rrugor Tetovë-Kodra e Diellit është pastruar dhe komunikacioni zhvillohet normal në të dy drejtimet. Ashtu siç kumtoi LAMM, për shkak të vërshimit të lumit...
image
Spitali i Tetovës konfirmon viktimat e para nga vërshimet
Drejtori i spitalit klinikë të Tetovës, Florin Besimi, ka konfirmuar zyrtarisht për televizionin Alsat të dhënat e para për numrin e viktimave dhe të lënduarve...
image
Vërshimet me katër viktima në Tetovë /FOTO/
Përmbytjet që ndodhën pasditen e së hënës në rajonin e Tetovës kanë qenë fatale. Raportohet për katër viktima, në mesin e të cilëve tre fëmijë...
image
Përmbytje në Tetovë, lumi Shkumbin del nga shtrati /FOTO/VIDEO/
Shiu i rrëmbyeshëm ka përmbytur disa fshatra të rajonit të Tetovës, duke lënë shumë fshatra pa energji elektrike. Në Tetovë shihet një kaos i vërtetë, lumi...
image
DPHM paralajmëron reshje përmbytëse, bubullima dhe erë të përforcuar
Në Maqedoni pasdite ka filluar zhvillim i vranësirave jostabile, fillimisht në zonat malore në Maqedoninë perëndimore, rreth Jakupicës dhe pjesës së skajshme verilindore. "Momentalisht, jostabilitet më...
image
Përurohet shatërvani i ri në sheshin "Maqedoni"
Lëshohet në përdorim shatërvani i ri sipërfaqësor në sheshin "Maqedoni". Bëhetë fjalë për shatërvan të ashtuquajture të thatë (xhamping xhet), në hapësirën mes shatërvanit "Ushtari...
image
Isa Mustafa: Themelimi i Speciales i tregon botës se Kosova është shtet i drejtë
Kryeministri Isa Mustafa, e ka marrë fjalën në Kuvendin e Kosovës dhe ka folur për themelimin e Gjykatës Speciale, duke i dhënë argumentet e tij...
image
Gjendet trup gruaje në bregun e lumit Vardar në Çegran
Një trup i gruas është gjetur të dielën pasdite në bregun e lumit Vardar te vendi "Lomi" në fshatin Çegran në Gostivar. Sipas policisë, pas...
image
Aksident i rëndë trafiku afër Skudrinjes, një automobil ka shtypur nbjë këmbësor
Një djalë shtatëmbëdhjetë vjeçar është lënduar rëndë dhe në gjendje të rëndë shëndetësore është dërguar në një klinikë të Shkupit, pasi që mbrëmë rreth orës...
Next
Arkivi
first first Gusht, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag