Fillimi | Aktuale | Një i vdekur e disa të plagosur në qendër të Mitrovicës

Një i vdekur e disa të plagosur në qendër të Mitrovicës

Madhësia: Decrease font Enlarge font
image

Të mërkurën rreth orës 12:30, në qendër të Mitrovicës, afër ish-Muzeut të Qytetit, nga makina në lëvizje janë dëgjuar të shtëna armësh mes dy grupeve, ndërsa për pasojë një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur, raporton Kosovapress.

Agim Peci, drejtor i Spitalit në Mitrovicë, ka konfirmuar për Kosovapress se një person ka humbur jetën nga plagët e marra nga armë zjarri dhe disa të tjerë janë plagosur. Njëri nga të plagosurit është dërguar me urgjencë në QKUK, pasi ka marrë plagë të rënda.

Votoni këtë tekst
3.20

Subscribe to comments feed Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Tjera ngaAktuale
Previous
image
Trajtim jonjerëzor ndaj refugjatëve
Tenda të ftohta, regjistrimi joprofesional, vjedhje klasike e ndërmarrjes "Hekurudhat e Maqedonisë", selektim degradues dhe jo human ndaj refugjatëve nga ana e policisë... ishin vetëm disa nga vërejtjet e shumta që i konstatoi Avokati i Popullit, në vizitën që i bëri refugjatëve në Gjevgjeli gjatë ditës së hënë...
image
Zanieri: Të vazhdojnë angazhimet për reforma demokratike
Sekretari i përgjithshëm i OSBE-së Lamberto Zanieri në takimet në Shkup i ka inkurajuar liderët politikë që të vazhdojnë me përkushtimin ndaj proceseve vijuese politike...
image
Ja pse të rinjtë duan të ikin
Mbi 65 për qind e të anketuarve theksojnë se është vështirë të gjendet punë me arsimin që posedojnë, pasi punësimet - siç janë shprehur të anketuarit, bëhen ekskluzivisht me ngjyra partiake...
image
Anulohet bojkoti, ministri edhe një javë kohë
"Të premten që kaloi u takuam dhe me kryetarin e Komunës së Sarajit për ta diskutuar situatën në shkollat tona dhe nga ai u njoftuam se për zgjidhjen e problemit, ishte kërkuar edhe pak kohë nga ana e ministrit Abdilaqim Ademit. Për këtë u vendos që ti jepet ministrit edhe një javë kohë dhe pasi arritëm ti bindim edhe prindërit, këta të fundit vendosën që bojkotimi i mësimit të anulohet të paktën për një javë", tregon Rafiz Ameti, drejtori i SHF "Dituria" në Saraj ...
image
As teqe e as xhami, Arabati drejt rrënimit
Pa u zgjidhur kontesti pronësor mes BIM dhe Komunitetit Bektashian, nuk mund të gjendet asnjë lloj zgjidhje tjetër alternative për të shpëtuar kompleksin nga rrënimi. Edhe pse është një monument i kategorisë së veçantë, Arabati jo vetëm që s'mund të kandidohet për të qenë në listën e komplekseve që ruhen nga UNESCO, ashtu si Xhamia e Larme, por as edhe për t'u restauruar në tërësi ...
image
Një veto, dy interpretime
Ish-ministri i Financave Xhevdet Hajredini, thotë se kjo veto është e drejtë, ndërsa ish ministri tjetër Trajko Sllaveski thotë se e njejta është jo normale. Të dy pajtohen se vetoja si akt është në ingerenca të zëvendësministrit Naumov dhe buron nga Marrëveshja e Përzhinos, por kanë interpretime të ndryshme rreth arsyetimit të saj...
image
Bogov: Partitë të mos i përzijnë bankat në betejat e tyre politike
Guvernatori i Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë, Dimitar Bogov sot përmes kumtesës apeloi që partitë politike të mos i përzijnë bankat në betejat e...
image
Lavdrim Muhaxheri e Ridvan Haqifi dyshohet se janë në Maqedoni
Së paku 7 kosovarë të lidhur me ISIS-in thuhet të kenë hyrë në rajonin e Ballkanit tri javë më parë, shkruan sot Koha Ditore. Shërbime të...
image
Kerim: Nevojitet reformë, e jo vetëm revitalizim i organeve të KB-së
Për ballafaqim me problemet globale me të cilat ballafaqohet bota dhe zgjidhje më efikase të sfidave, duke filluar nga siguria dhe terrorizmi, e deri tek...
image
Artan Xhemaili rrëmben çmimin e parë
Shpërblimin e parë dhe vauçer prej 330.000 denarë e fitoi Artan Xhemaili për projektin "Vork Abroud", të dytin me vauçer prej 230.000 denarë e fitoi Filip Laoski për projektin "Izi Gou", çmimin e tretë dhe vauçer prej 130.000 denarë i është ndarë Martin Dimoski për projektin "Ju Dizajn", shpërblimin e katërt dhe vauçer prej 100.000 denarë e fitoi Petrit Ramadani për projektin "Marketing Alternativ", ndërsa çmimin e pestë me vauçer prej 60.000 denarë e fitoi Nazmie Merko Zavzum për projektin "Bankë për ruajtjen e arit" ...
image
“Qeveria nuk ka investuar te shqiptarët”
Kryetari i grupit parlamentar të PDSH-së, Imer Aliu, tha se më këtë qasje shihet qartë se miliona euro janë derdhur për vendbanimet maqedonase duke diskriminuar vendbanimet shqiptare. Ai kritikoi Grevskin se në mënyrë të programuar ka kanalizuar investimet e huaja tek vendbanimet maqedonase, por edhe ministrat e BDI-së. Debati u ndez mes VMRO-së dhe LSDM rreth përgjimeve dhe sulmit në Komunën Qendër ...
image
Erdogan: Do të tërhiqem nëse dëshmohet se Turqia blen naftë nga SHI-ja
Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan mbrëmë deklaroi se do të japë dorëheqje nga funksioni, përderisa dëshmohen akuzat se Turqia blen naftë nga grupi xhihadist Shteti...
image
Janeva pret përgjimet e LSDM-së
Prokuroria Speciale të hënën u bëri thirrje  institucioneve kompetente urgjentisht ta miratojnë Ligjin për shërbimin e prokurorisë speciale publike, i domosdoshëm për punën e këtij...
image
Hetohet falsifikimi i letërnjoftimeve
Në MPB punohet në bazë të urdhrave nga Prokurori Publik i Maqedonisë. Hetimet janë në vazhdim, ndërsa ekspertiza e parë ka përfunduar lidhur me atë...
image
OSBE me 300 vëzhgues do të numëroj votat në zgjedhje
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë(OSBE) ka bërë të ditur se 300 vëzhgues të saj do t'i ndjekin dhe do t'i numërojnë votat në...
Next
Arkivi
first first Dhjetor, 2015 first first
Di Ma Enj Pr Sht
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tag
Ska asnjë tag