Hyrje | Aktuale | "Stop dhunës ndaj shqiptarëve të Maqedonisë"

"Stop dhunës ndaj shqiptarëve të Maqedonisë"

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Të mërkurën (28 mars ) para Komisionit Evropian në Bruksel do të mbahet një protestë me moton “Stop dhunës dhe diskriminimit të shqiptarëve të Maqedonisë”. Protesta që do të mbahet në nga ora 14 deri në ora 16, do të realizohet në “Place Shuman”, ndërsa dy ditë më herët do të mbahet një konferencë për mediat. Sipas një njoftimi, protesta është  në organizim të Këshillit Kombëtar Shqiptar për Benelux.

Vlerëso tekstin
4.71

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

gjthsej: | Tregohen:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera ngaAktuale
Previous
image
UNDP:Maqedonia në kategorinë e vendeve me zhvillim të lartë njerëzor
Maqedonia në vazhdimësi dhe këtë vit përparon sipas indeksit të zhvillimit njerëzor, theksohet në Raportin më të ri global për zhvillimin njerëzor për vitin 2014 ...
image
Fitër Bajrami, anulohet protesta e neserme për “Monstrën”
Duke e pasur parasysh që jemi në prag të Fitër Bajramit, jemi të vetëdijshëm që këto ditë, nga qytetarët më shumë do të frekuentohet Çarshia e Shkupit dhe Mavrovasja dhe se në këto festa, ndërmarrjet e ndryshme shqiptare presin që të përmirësojnë sadopak gjendjen e tyre të rëndë sociale, kemi vendosur që këtë të premte të mos dalim në protesta, dhe i ftojmë qytetarët shqiptarë që këto ditë t’ia përkushtojnë festës së Fitër Bajramit, thonë nga Këshilli organizativ për protesta...
image
Plan shpëtimi i BE-së për dy banka të mëdha greke
BE-ja miratoi plan për shpëtim për Bankën kombëtare të Greqisë dhe Bankën Pireos, me çka parashihet ristrukturimi i ndihmës në këto dy institucione financiare, me ...
image
Shtypi i Kosovës titujt kryesorë 24 korrik
Gazeta “Tribuna”BETEJË E RE MES TRESHES DHE PDK-sëIsa Mustafa dhe koalicioni LDK, AAK dhe Nisma kanë respektuar shumë shpejt masën e përkohshme të Gjykatës Kushtetuese ...
image
Komunikacioni pa ndalesa, në vendkalimet kufitare pa pritje të gjata
Komunikacioni në rrugët e vendit zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë të thata.Sipas informatave nga LAMM, jashte zonave urbane komunikacioni është në rritje, ndërsa në vendkalimet  ...
image
Vazhdimi i parë i seancës së 10-të kuvendore
Propozim-ligjet për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për kontribute të sigurimit të obliguar social, të Ligjit për sigurimin pensional dhe invalidor dhe të Ligjit për ...
image
Ditë e hapur për përfitimet e burimeve ripërtëritëse të energjisë
Në kuadër të ditës së hapur sot në Dibër qytetarët do të kenë mundësi të informohen për përfitimet e shfrytëzimit të burimeve ripërtëritëse të energjisë ...
image
Nimic:Pres përparim të madh javën e ardhshme
Ai ka theksuar se do të qëndrojë dy ditë në Shkup dhe Athinë me kreun shtetërorë të të dyja vendeve dhe se shpreson në një zgjidhje të pranueshme për të dyja palët për çështjen e emrit...
image
Ministri Poposki do të mbajë fjalim në konferencën e organizatave të mërgimtarëve
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki sot do të mbajë fjalim në konferencën e pestë vjetore të organizatave të mërgimtarëve, e cila prej dje ...
image
Dehari në mbikëqyrje të punimeve për asfaltimin e rrugës rajonale në Kërçovë
Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari dhe drejtori i Ndërmarjesë Publike, "Makedonija Pat", Gajur Kadriu, sot në ora mesditë, do të mbikëqyrin punimet për ...
image
Përurohen punimet për ndërtimin e xhamisë në Komunën e Çairit
Vendosja e gur themelit shënoi zyrtarisht fillimin e punimeve për ndërtimin e xhamisë së re në lagjen Fushë Topanë të Çairit. Xhamia e cila do të ...
image
Mungojnë provat, policët kërkojnë dëmshpërblim
Video incizimet e prezantuara si dhe dëshmitë e policëve nuk dëshmuan fajësinë e 8 të akuzuarve.për dëmtimin e godinës së gjykatës së Shkupit gjatë protestave për rastin “ Monstra”. Dëshmitë e tyre ishin të përgjithshme pa konkretizuar asnjërin nga të akuzuari...
image
Gruevski: "Bli shtëpi - bli banesë" projekt ekstra atraktiv për qytetarët
Sipas Gruevskit, kushtet e përmirësura janë ndihmë serioze për ata tëcilët nuk kanë shumë mjete dhe dëshirojnë të vijnë deri te shuma e caktuar për të paguar banesë dhe më pas t'i paguajnë këstet ...
image
Komunat maqedonase dominohen nga të moshuarit, shqiptarët ruajnë balancin e moshës
Mungesa e popullsisë së re në moshë është evidente në të gjitha komunat maqedonase, madje në shumë prej tyre është më alarmante, ndërkohë që balanca krijohet nga ato shqiptare, ku fëmijët dhe të rinjtë janë grupmosha me më shumë anëtarë ...
Next
Arkivi
first first Korrik, 2014 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Arkivi sipas gazetareve
Tags
Ska tags per kete artikull